Indyjskie artykuły dekoracyjne

Za sprawą kina bollywoodzkiego z dnia na dzień przybywa coraz więcej miłośników stylu indyjskiego. Wiele osób pragnie zamienić swoje cztery kąty we wschodnią oazę spokoju, która będzie im przywodzić na myśl scenerię z ulubionego filmu. Artykuły dekoracyjne z Indii są niezwykle stylowymi dodatkami, które mogą uatrakcyjni każde wnętrze, nawet to najmniej ciekawe.

Wiele sklepów oferuje różne typy dekoracji, jak dzbany, ozdobne rzeźbione panele, mosiężne naczynia, różnego typu orientalne rzeźby, kufry, szkatuły, skrzyneczki czy też szafki na klucze. Niezwykle atrakcyjnym dodatkiem są wielkie lustra wraz z rzeźbioną ramą, wykonaną z drewna mahoniowego. Dzięki nim wnętrze nabierze tajemniczego wyglądu. Warto wspomnieć również o różnego rodzaju tekstyliach z indyjskimi motywami.

Ciężkie zasłony, narzuty na łóżka czy poszewki na poduszki w soczystych i intensywnych kolorach: bordo, turkusie, fioletowym, ciemnozielonym z dodatkami wszechobecnego w Indiach złota, który w nadmiarze może sprawiać, że wnętrze będzie wyglądać groteskowo czy też nawet tandetnie.

Istotnym elementem, który może podkreślić pomieszczenie są pufy i poduszki, zastępujące krzesła przy niskich ławach. Całość nastrojowo oświetlona światłem z klimatycznych lampionów z pewnością sprawi, że wnętrze naszego mieszkania nabierze nowego, orientalnego wymiaru, który zachwyci każdego naszego gościa swoim urokiem.

Warto jednak zachować umiar w przystrajaniu wnętrz indyjskimi dodatkami, ponieważ są silnymi akcentami o intensywnych kolorach i w nadmiarze mogą przytłaczać, zamiast uatrakcyjniać pomieszczenia.